(+48) 12 680 25 25 (+48) 12 680 25 25

Aktualności

Mostostal Kraków z kolejnym kontraktem dla KGHM

Mostostal Kraków S.A. podpisał umowę z KGHM Polska Miedź S.A. na realizację w systemie „pod klucz” zadania pn. „P-21 Rozbudowa magazynu koncentratu miedzi na Wydziale Przygotowania Wsadu HMG II Etap 2”.

To już czwarty kontrakt Mostostalu Kraków z KGHM w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Poprzednio podpisane przez spółkę kontrakty to: roboty budowlano-montażowe dla zadania pn. „P7 – Modernizacja Hali Wanien w Hucie Miedzi Głogów I”, „Wymiana układów przesiewania rudy z szybu R III w Rejonie ZWR Rudna” oraz „P-31 Modernizacja placu do przygotowania wsadu wraz z obudową” w systemie „pod klucz”.

Mostostal Kraków obecnie angażuje się w około 50 kontraktów, zarówno  na roboty budowlano-montażowe, jak i  samo wytworzenie konstrukcji stalowych. Poza realizacjami w obszarze hutnictwa, spółka skupia się na budownictwie energetycznym, cementowym, mostowym oraz branży gazociągów przesyłowych. Mostostal Kraków obecnie realizuje roboty budowlano-montażowe m.in. dla takich kontrahentów jak: Budimex, Tecnicas Reunidas, Andritz, GE Power, PORR, Energa Serwis, Sumitomo SHI FW, TESGAS czy Cemex Polska.

Obecność Mostostalu Kraków w wielu kluczowych dla polskiego i międzynarodowego przemysłu projektach jest potwierdzeniem silnej pozycji firmy na rynku budowlanym. Spółka stawia na dynamiczny rozwój oraz inwestycje w swoje zasoby. W ostatnim czasie unowocześniono park maszynowy w Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Kleszczowie, utworzono dział odpowiedzialny za realizacje w branży gazociągów przesyłowych oraz własny dział projektowo-techniczny. Dzięki większemu potencjałowi wytwarzania, wykwalifikowanej kadrze, nowoczesnemu sprzętowi oraz innowacyjnym sposobom zarządzania projektem (od fazy dokumentacji, przez realizację, po system gwarancji) Mostostal Kraków może zaoferować swoim klientom elastyczne podejście i optymalne rozwiązania we wszystkich obszarach swojej działalności.