(+48) 12 680 25 25 (+48) 12 680 25 25

.

Podpisaliśmy umowę na zakup 100% udziałów przedsiębiorstwa "Konstalex"

W poniedziałek, 15 maja 2023 roku, Mostostal Kraków  podpisał umowę na zakup 100 proc. udziałów firmy PPUH Konstalex. Tym samym, spółka z Grupy Budimex, zwiększyła swoje moce wytwórcze do 17 000 ton konstrukcji stalowych rocznie. Wolumen ten plasuje przedsiębiorstwo na pozycji lidera krajowego rynku stali.

Podpisy pod dokumentem sprzedaży złożyli Prezes Zarządu Mostostalu Kraków – Jacek Lech, Członek Zarządu firmy – Jakub Tomaszewski oraz Bożena Zbroja i Grzegorz Zbroja – dotychczasowi właściciele Konstalex.

Decyzja o nabyciu przedsiębiorstwa specjalizującego się w obszarze konstrukcji ciężkich, wpisuje się w aktualną strategię rozwoju Mostostalu Kraków. Celem Spółki jest zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz uzupełnienie oferty o nowe typy konstrukcji stalowych. Przejęcie infrastruktury oraz kontraktów Konstalex to także ważny krok w kierunku budowania niezależności biznesowej oraz pozycji rynkowej firmy.

Myślę, że mogę pozwolić sobie na stwierdzenie, że jako wytwórca konstrukcji stalowych stajemy się liderem w Polsce – mówi Jacek Lech, Prezes Mostostalu Kraków.Patrząc na zrealizowane projekty, widzimy ile wspólnych kontraktów budowlanych na przestrzeni czasu łączyło nas z firmą Konstalex. Wierzymy, że transakcja ta pozwoli nam działać efektywnieji bardziej kompleksowo. Większa elastyczność i potencjał produkcyjny to także stabilność cen oraz ograniczanie ryzyk – z korzyścią zarówno dla nas, jak i naszych Klientów. Połączone siły oraz ‎doświadczenie Mostostalu Kraków i Konstalex dają nam możliwości, jakich do tej pory nie ‎mieliśmy, ze względu m.in. na ograniczenia formalne czy logistyczne‎ dodaje Prezes Jacek Lech.

Dywersyfikacja portfolio biznesowego to podejście realizowane w całej Grupie Budimex.
W ostatnich miesiącach jedna z największych grup budowlanych w Polsce zwiększała swoje zaangażowanie w nowych obszarach, takich jak OZE czy transport niskoemisyjny. Sukcesywnie zaznacza również swoją obecność na rynkach zagranicznych – w Niemczech, Czechach czy na Słowacji. Inwestycje w moce wytwórcze to kolejny ważny element podkreślania roli Budimex jako firmy dostarczającej kompleksowe rozwiązania w branży budowlanej.

Działamy w trudnych i zmiennych warunkach rynkowych, co motywuje nas do poszukiwania modelu biznesowego gwarantującego stabilność oraz możliwości rozwoju. Konstrukcje stalowe są niezbędną częścią wielu realizowanych przez nas projektów m.in. w budownictwie drogowym czy kolejowym. Dysponując własnym, kompleksowym zapleczem magazynowym
i produkcyjnym, jesteśmy w stanie optymalizować koszty i reagować na ewentualne zaburzenia w łańcuchach dostaw. Tworzymy tym samym istotną przewagę względem konkurentów. To solidny fundament dla Grupy Budimex do podejmowania się kolejnych, ambitnych wyzwań
mówi Artur Popko, Prezes Zarządu Budimex SA.

W najbliższych tygodniach planowane jest powołanie nowego Zarządu PPUH Konstalex. Przedsiębiorstwo kontynuuje swoją działalność produkcyjną oraz realizację zleceń. Będzie funkcjonować pod dotychczasową nazwą oraz z niezmienionym profilem działalności.

Firma PPUH Konstalex działa na rynku od 1993 roku. Produkuje konstrukcje wielkogabarytowe i stalowe. Zakład produkcyjny posiada powierzchnię wytwórczą i magazynową przekraczającą 23 000 m². Konstalex specjalizuje się w realizacjach dla przemysłu energetycznego oraz obiektów mostowych.