(+48) 12 680 25 25 (+48) 12 680 25 25

ZARZĄD

Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający

Jacek Lech

Jacek Lech jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Swoją karierę w Grupie Budimex rozpoczął w 2013 roku na stanowisku Dyrektora Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Mostostalu Kraków. W latach 2014-2018 objął stanowisko Dyrektora ds. Produkcji w randze Wiceprezesa Zarządu. Wcześniej był szefem produkcji w Fabryce Maszyn i Urządzeń FAMAK w Kluczborku, gdzie zrealizował kilkaset projektów dla rynku offshore oraz wiele projektów infrastrukturalnych.

Od stycznia 2019 roku Jacek Lech pełnił  funkcję Dyrektora Oddziału Południe Budownictwa Ogólnego w Budimex SA.  Od sierpnia 2020 roku powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Mostostalu Kraków SA.

Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Jakub Tomaszewski

Jakub Tomaszewski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego filia w Białymstoku. Posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Ukończył roczny program zarządzania „Management” w ICAN Institute, opracowany na podstawie programu Harvard Business School. W roku 2000 rozpoczął pracę w pionie finansowym Grupy Budimex, przechodząc kolejne szczeble awansu zawodowego. W latach 2006 – 2007 wykonywał pracę na stanowisku Dyrektora ds. Finansowych Rynków Wschodnich (Rosja, Uzbekistan, Ukraina i Białoruś) oraz pełnił funkcję Dyrektora Przedstawicielstwa w Moskwie i Kaliningradzie.

Od roku 2008 – jako Dyrektor Ekonomiczny Produkcji – nadzorował procesy finansowe inwestycji budowlanych Budimeksu na terenie Polski. Z dniem 1 kwietnia 2018 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Finansowego – Członka Zarządu Mostostal Kraków SA.

Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Realizacji i Produkcji Konstrukcji Stalowych

Kacper Jaskot

Kacper Jaskot jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na kierunku Budownictwo Lądowe. Ukończył prestiżowe, międzynarodowe programy rozwojowe Global Management Program (ESADE Business School). Z Mostostalem Kraków związany jest od 2006 roku, gdzie zaczynał pracę na stanowisku Inżyniera Budowy. Jego kariera w Grupie Budimex pokazuje, że Kacper przeszedł całą ścieżkę rozwoju, awansując kolejno na Kierownika Budowy, Dyrektora Zespołu Kontraktów, a od 2018 roku Dyrektora Pionu Realizacji. Jako Członek Zarządu będzie kontynuował zarządzanie Pionem Realizacji w zakresie dostawy i montażu konstrukcji stalowych, a także obszarem produkcyjnym Wytwórni Konstrukcji Stalowych.

Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Handlowego

Paweł Śmigla

Paweł Śmigla ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją karierę w Grupie Budimex zaczął w 2010 roku na stanowisku Radcy Prawnego, następnie został kierownikiem Biura Prawnego w Mostostalu Kraków. Od 2018 roku jest odpowiedzialny za obszar handlowy, wycen oraz projektowo-techniczny na stanowisku Dyrektora Pionu Handlowego. Od 2019 roku pełnił rolę Prokurenta Spółki, a od roku 2022 powołany do Zarządu Spółki. Jako Członek Zarządu będzie w dalszym ciągu odpowiadał za Pion Handlowy, w którego strukturach znajduje się także Dział Prawny.

Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Realizacji Przemysłowych

Tomasz Guzik

Tomasz Guzik jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej, kierunek Budownictwo. W Grupie Budimex pracuje od listopada 2004 roku. Swoją karierę rozpoczął w Budimex Dromex na stanowisku Asystenta Kierownika Budowy, później Inżyniera Budowy i Kierownika Robót. Przez niespełna rok pracował dla Ferrovial Agroman S.A. jako Kierownik Produkcji. W latach 2008 – 2020 zdobył doświadczenie w Budimeksie na stanowiskach: Specjalista ds. Wycen, zastępca Kierownika Kontraktu i następnie Kierownik Kontraktu. Od stycznia 2021 roku w Mostostalu Kraków pełni funkcję Dyrektora Zespołu. W stycznia 2022 roku został powołany do Zarządu Spółki.