(+48) 12 680 25 25 (+48) 12 680 25 25

ZARZĄD

Jacek Lech – Prezes Zarządu

Jacek Lech jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Swoją karierę w Grupie Budimex rozpoczął w 2013 roku na stanowisku Dyrektora Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Mostostalu Kraków. W latach 2014-2018 objął stanowisko Dyrektora ds. Produkcji w randze Wiceprezesa Zarządu. Wcześniej był szefem produkcji w Fabryce Maszyn i Urządzeń FAMAK w Kluczborku, gdzie zrealizował kilkaset projektów dla rynku offshore oraz wiele projektów infrastrukturalnych.

Od stycznia 2019 roku Jacek Lech pełni także funkcję Dyrektora Oddziału Południe Budownictwa Ogólnego w Budimex SA, a od sierpnia 2020 roku – Prezesa Zarządu Mostostalu Kraków SA.

 

Jakub Tomaszewski – Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Jakub-Tomaszewski

Jakub Tomaszewski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego filia w Białymstoku. Posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Ukończył roczny program zarządzania „Management” w ICAN Institute, opracowany na podstawie programu Harvard Business School. W roku 2000 rozpoczął pracę w pionie finansowym Grupy Budimex, przechodząc kolejne szczeble awansu zawodowego. W latach 2006 – 2007 wykonywał pracę na stanowisku Dyrektora ds. Finansowych Rynków Wschodnich (Rosja, Uzbekistan, Ukraina i Białoruś) oraz pełnił funkcję Dyrektora Przedstawicielstwa w Moskwie i Kaliningradzie.

Od roku 2008 – jako Dyrektor Ekonomiczny Produkcji – nadzorował procesy finansowe inwestycji budowlanych Budimeksu na terenie Polski. Z dniem 1 kwietnia 2018 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Finansowego – Członka Zarządu Mostostal Kraków SA.